Проект “Тепло і затишок – шкільній оселі ” 2015

Реалізація програми енергозбереження

Мета –  основною метою проекту є зменшення споживання палива, зокрема природного газу шляхом реконструкції системи опалення школи та часткової заміни дерев’яних віконних конструкцій та металопластикові.

Актуальність Проекту

Питання вирішення проблем громади інноваційними методами є актуальним не тільки для окремих територіальних громад  міста, області, а для всієї країни в цілому. На даному етапі розвитку суспільства все частіше потреби громад вирішуються шляхом мобілізації ресурсів органу самоврядування, громадського сектору та бізнесових структур. Відповідно виникає потреба в консолідації  зусиль (досвіду, фінансів) трьох секторів для підвищення рівня життя сільського населення.

В умовах безперервного зростання цін на енергоносії та загострення екологічної ситуації в країні, вирішення завдань щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та запровадження енергоощадних і екологічно-чистих технологій  є одним із пріоритетних завдань як органів самоврядування так і самих жителів села.

Основна проблема Проекту

– неможливість забезпечити належний температурний режим у школі;

– підвищена захворюваність дітей із-за низьких температур.

Від дотримання температурного режиму у школі,  санітарних умов залежить якість навчання. А одним з пріоритетних завдань шкільної освіти є збереження та зміцнення фізичного і духовного здоров’я дитини.

 

Очікувані результати Проекту:

У результаті реалізації Проекту зменшаться витрати коштів державного бюджету на опалення та будуть створені належні умови перебування дітей в школі.

Загальний обсяг фінансування – 135 000 грн. з них  100 000  міський конкурс проектів та програм  розвитку місцевого самоврядування, 35 000 грн.- сільський бюджет.

Докладний опис проекту.

Опис проблеми на розв’язання  якої спрямовано проект.

У 2001 році введена у дію автономна паливна, але будівля школи  не здатна максимально зберігати тепло. Тепловтрати відбуваються через стіни, вікна, підвал, дах. Подача тепла до школи подається горищем. Труби не мають потрібної ізоляції, тому 30% тепла втрачається. Постає проблема неефективного енергокористування. У зимову пору покрівля будівлі ніколи не вкрита снігом, на кутах даху звисають льодяні бурульки довжиною до 2м., що становить загрозу життю і здоров’ю дітей. Температурний режим нестабільний.  Альтернативою  у вирішенні  даного питання є впровадження ряду енергоефективних заходів: заміна покрівлі школи  із застосуванням інноваційних енергозберігаючих технологій, термомодернізація будівлі; підвищення енергетичної ефективності системи опалення; заміна фізично зношених віконних блоків та дверей на енергоефективні металопластикові.

Проблема збереження тепла є надзвичайно актуальною. Щороку школою витрачається більш 35,793тис. м. куб. газу, що в грошовому еквіваленті становить 163,4 тис. грн. Високі ціни на енергоносії диктують необхідність впроваджувати заходи щодо енергозбереження, шукати додаткові джерела фінансування на впровадження енергозберігаючих заходів з метою виконання Закону України “Про енергозбереження”.

Переобладнавши подачу тепла ІІІ поверхом та замінивши віконні блоки на сходових клітках на металопластикові, ми зможемо частково зменшити  втрати тепла.

У вересні 2016 року вдалося реалізувати другий етап програми енергозбереження. За кошти міської ради та за сприяння голови ради школи І.З.Криховецького вдалося поміняти 50 вікон на суму 258 тисяч гривень.