Минуще все, лиш мова не мине…

Минуще все, лиш мова не мине…

Мова – основна ознака й умова цінування народу, його духовної культури та історичного розвитку. З мови починається і, завдяки їй, змінюється держава. Мова народу- це те, що міцно пов’язує історію і сучасність, минулі і прийдешні покоління.

Щороку 9 листопада в нашій країні відзначають День української писемності та мови. За православним календарем-це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця-послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Цього року День української писемності на офіційному рівні відзначають 20 раз.

Учні нашої школи теж долучились до відзначення цього свята. Старшокласники 9 листопада написали диктант національної єдності. А також з нагоди свята було проведено літературно-музичну композицію «Із слова починається людина, із мови починається мій рід».                         (Вчителі Сворак С.О. і Гресько Г.Б.)

Слова ведучих заходу Борис Надії та Гарасимика Романа про історію мови, її красу, мелодійність поєднувалися із майстерним декламуванням віршів учнями: Паранюк Кароліною, Станкевич Настею, Войтович Юлею, Крижалко Настею.

Із захопленням учні школи прослухали вірші про мову у виконанні Крайник Христини, Іванюлик Тамари, Даниляка Володимира, Новосельської Софії. Яскравим доповненням до літературної композиції стали сценки із творів письменників-класиків у виконанні Беренди Богдана і Ткачук Юлії. Роль Нестора Літописця добре зіграв Лущак Олег.

Не можна було без хвилювання слухати монолог Роксолани про рідну Україну у виконанні Ірини Матиящук.

Учні п’ятого та шостого класів майстерно виконали танець із віночками. Упродовж усього свята зачаровували глядачів своїм співом Ткачук Юлія, Матиящук Іра і Паранюк Кароліна.

У залі, де проходило свято, панували любов до рідної мови, захоплення її величчю й гордість за український народ, який має славне минуле.

      

      

      

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *